Angličtina

Angličtina

Dobrý den, doufám, že jste si užili krásné a slunečné Velikonoce a my se pustíme pomaličku zase do práce i v tomto týdnu od 14.4. do 19.4.

Děkuji Vám za zaslané projekty, moc se Vám povedly, někdo mi je ještě nezaslal, prosím o dodělání a zaslání. Téma projektu bylo: Domácí zvířataExotická zvířata či Rozvrh a předměty ve škole a poprosit rodiče, aby vám pomohli s odesláním fotky projektu, či máte-li ho ve wordu, tak s odesláním dokumentu na mou mailovou adresu.

Budeme se věnovat lekci 23, str. 48 a 49, naučíme se vytvářet minulý čas u slovesa být. Přehled cvič. 2, tyto tvary se naučte a zapamatujte si je, přečtěte si cvičení a přeložte, napište slovíčka a naučte se je. V PS jsou cvičení na str. 48-49, co nestihnete, doděláme v dalším týdnu, posílám i videa, kde vysvětlují tyto jevy a procvičování online.

https://www.youtube.com/watch?v=81YU6h2yI_Y

https://www.youtube.com/watch?v=LKnhSi-BxK4

https://www.youtube.com/watch?v=TWMYkRShs9g

https://www.youtube.com/watch?v=nehONq92Nrk

Procvičování:

https://www.umimeanglicky.cz/vpisovacka-past-simple-tense-verb-to-be-1-uroven/1549

https://www.umimeanglicky.cz/stavba-vet-past-simple-tense-to-be-to-have-to-do-1-uroven/1185

https://www.umimeanglicky.cz/doplnovacka-past-simple-tense-verbs-to-be-to-have-to-do-1-uroven/1726

S některými z Vás komunikuji přes messenger, máme tam vytvořenou skupinu angličtiny, zkoušejte mi psát anglicky, ale pokud nevíte, tak normálně česky napište, co potřebujete. Můžete tam vložit fotky svého projektu. Zatím se mi neozval Martin Jirásek, nevím, zda je ve skupině. Projekt nevložily holky-Sára s Viktorií, nestyďte se, podělte se o umělecký zážitek.

Děkuji Vám rodičům i samozřejmě i dětem za trpělivou a náročnou práci doma, přeji krásný týden, Růžena Smolenová.

Bez komentáře

opustit komentář

Navštivte naše staré WWW