Angličtina do 5. dubna

Angličtina do 5. dubna

Dobrý den, zdravím Vás rodiče i studenty 5. třídy, začíná nám další týden od 30.3. do 5.4, budeme hlavně opakovat a procvičovat za pomocí lekce 22, která je celá určená k opakování. V učebnici str. 46 a 47 je společenská hra v AJ, pokud bude možné, zahrajte si ji s rodiči či sourozenci, můžete jim otázky i překládat do ČJ. Můžete si ji projít i sami, číst si otázky, tvořit odpovědi celou větou a podle odpovědí se přesouvat na daná pole a projít si tak herní pole.

V pracovním sešitě WB si na str. 46-47 procvičíme názvy povolání, televizních pořadů, řadové číslovky, datumy, ceny, osobní zájmena, budoucí čas a předložky. Když nebudeme něco vědět, vrátíme se k předchozím lekcím, kde jsou slovíčka i gramatické jevy vysvětlené. Cokoliv byste potřebovali vědět, napište.

Do Duolinga se nám všem podařilo přihlásit, v jednom případě nastaly problémy, ale podařilo se nám je rychle vyřešit. Takže pište, pokud budete něco potřebovat.

Můžete si dodělat i svůj projekt na téma Domácí zvířataExotická zvířata či Rozvrh a předměty ve škole a poprosit rodiče, aby vám pomohli s odesláním fotky projektu, či máte-li ho ve wordu, tak s odesláním dokumentu na mou mailovou adresu.

http://learnenglishkids.britishcouncil.org/word-games/daily-routines

http://learnenglishkids.britishcouncil.org/how-videos/how-tell-the-time

http://learnenglishkids.britishcouncil.org/category/topics/jobs

https://www.skolasnadhledem.cz/profil/1-stupen/804-anglicky-jazyk/1586-4-rocnik?scroll=0

 

Uč se angličtinu s ukázkami z TV seriálů

https://www.youtube.com/watch?v=JQYOo1PEzvE

 

Přeji Vám i Vašim dětem hezký a zdravý týden, ať se Vám daří a pracujte na úkolech v klidu a pohodě, bez stresu, co nepůjde, společnými silami zvládneme, až se opět setkáme ve škole. Děkuji, že jste se mi již všichni ozvali nazpátek a že jsme ve spojení, Růžena Smolenová.

Bez komentáře

opustit komentář

Navštivte naše staré WWW