Angličtina pro 5. ročník

Angličtina pro 5. ročník

Dobrý den, zdravím Vás rodiče i studenty 5. třídy, píši ohledně výuky angličtiny.

Děti dostaly úkoly do 20. 3, měly si projít dvě lekce, a to lekci 19 a 20, vypracovat slovíčka a cvičení v pracovním sešitě do str. 43.

V dalším týdnu si projdeme lekci 21, děti se zde seznámí s tvořením budoucího času a zopakují pojmenování předmětů ve škole, napíšou si slovíčka a zkusí vyplnit cvičení v WB, s čím si nebudou vědět rady, vyřešíme společně po návratu do školy.

Každý z žáků je zaregistrován v programu Duolingo, mají v něm procvičovat, stačí jedno cvičení denně, nemusí to přehánět. Každému jsem dala jeho heslo, kdyby ho někdo ztratil, napište mi, já Vám ho pošlu. Mám možnost kontrolovat žáky, jak tam kdo pracuje a co procvičuje. Je to udělané zábavnou formou, děti to již znají a procvičují v Duolingu rády.

Jako další domácí úkol by si žáci měli udělat projekt na téma, které si vyberou z posledních tří lekcí, tedy Domácí zvířataExotická zvířata či Rozvrh a předměty ve škole. Vyberou si jedno téma a zpracují.

 

Určitě se dají využít na internetu různá procvičování např:

https://www.duolingo.com

https://www.umimeanglicky.cz/anglictina, tady je to omezeno počtem zodpovězených otázek na každý den, každý den můžete procvičovat aspoň chvíli

Čtení, angličtinu a španělštinu si žáci mohou na mobilu nebo tabletu procvičovat na https://www.vcelka.cz/

https://www.skolasnadhledem.cz/profil/1-stupen/804-anglicky-jazyk
http://learnenglishkids.britishcouncil.org/, tato stránka je v angličtině, ale děti se v ní rychle orientují a mohou si zde zahrát príma hry Fun and Games a cvičit slovíčka z AJ.

https://www.umimeto.org/
Youtube kanál The School of Life, jedná se o výuková videa

 

Všem jsem Vám odeslala tuto zprávu i na Váš mail, můžete tedy se mnou komunikovat i přes mailovou adresu zde uvedenou nebo mou osobní. Přeji Vám i Vašim dětem hezké dny ve zdraví, Růžena Smolenová.

 

Bez komentáře

opustit komentář

Navštivte naše staré WWW