Domácí příprava-Velikonoce

Domácí příprava-Velikonoce

Domácí příprava- Velikonoce, 2. ročník

Důležité sdělení: Tento čtvrtek 2.4. odpoledne od 15.-17.h u školy si můžete bezkontaktně vyzvednout další díly pracovních sešitů či učebnic.

Zdravím všechny druháčky – Matyáše, Kubu, Zuzku, Martina, Klárku, Lucku, Adélku.

Doufám, že jste všichni zdraví a v dobré formě. Přeji Vám a Vašim rodičům krásné Velikonoce, plné klidu a jarního sluníčka. A ze všeho nejvíc nám všem samé dobré zprávy o celkové situaci.

Obvykle se v tuto dobu blíží velikonoční prázdniny, budu na to myslet při zadávání práce.

6.4.– 8.4.

Doufám, že už máte nový díl velké Matematiky i nový díl malého procvičovacího sešitu. (byly k vyzvednutí ve čtvrtek 2.4. odpoledne u školy)

Ve velké Matematice si na str. 3,4,5,6 pročtěte zajímavosti o určování času- stačí vždy jen úvodní části stránek. V procvičovacím malém sešitě si na str.1,2,3 hodiny zopakujte- už jsme se to učili i v Prvouce.

V českém jazyce nás čeká úplně nová kapitola: Slovní druhy. Tento týden úplně stačí, když se naučíš podle str.20, 21 v učebnici slovní druhy vyjmenovat- jako básničku, přesně jak jdou za sebou -je jich 10. Můžeš si je pěkně přehledně zapsat pod sebe-jen názvy- třeba na čtvrtku či jiný papír- větším písmem, i barevně. Vznikne ti tak přehledná pracovní karta a později se nám bude hodit.

V Čítance si přečti str.110-112, v nové písance napiš str.1,2.

14.4,-17.4.

V Matematice nás čeká začátek násobení, šetřila jsem tuto kapitolu, až se znovu sejdeme. Musíme to zkusit, alespoň lehce začneme. Příprava na tento početní úkon je v malém procvičovacím sešitě str. 4, /5 úplně vynechejte/, 6, 7.

Pak se dejte do násobků 2- podle velké Matematiky str. 9, zkuste trénovat násobení 2 podle učebnice a pak i zpaměti- učí se to vlatně pamětně jako básnička, drilem.

V pracovním sešitě k Českému jazyku vypracuj str. 28,29. Z učebnice se nauč zpaměti celou definici: Co to jsou podstatná jména- to je první slovní druh, který se budeme učit. Je to v učebnici na str. 21- první fialová krabička.

Písanka str. 3,4. Čítanka str. 113-115.

Ať se Vám vše podaří, kdo to zvládne, může mi za pomoci rodičů poslat zprávičku nebo foto (třeba kartu Slovní druhy).

Zdraví Vás Vaše třídní učitelka Věra Pechancová.

Bez komentáře

opustit komentář

Navštivte naše staré WWW