Domácí učení pro 5. ročník

Domácí učení pro 5. ročník

Hezký den, vážení rodiče, milí páťáci,

ve škole jsme si zadali domácí přípravu do 20. března, nyní tedy přidávám učivo na následující týden – do 27. března.

Český jazyk: učebnice – projděte si strany 20 – 23, zaměřte se především na žluté tabulky, cvičení 9 ze strany 23 přepište do sešitu domácího

pracovní sešit – str. 8 – dokončit, str. 9 – celá

Čtení – věnujte se čtení vlastních knih, až se sejdeme, určitě si o nich budeme opět povídat, čas můžete využít také k psaní čtenářských deníků…

Matematika: pracovní sešit – str. 28, 29

 

Vlastivěda: učebnice str. 65, 66 – Téma: Československá republika – demokratický stát – projděte

pracovní sešit str. 42,43

Odkaz na krátké video k tématu: https://www.youtube.com/watch?v=qD8ec7pJ4SY

O učivu z angličtiny vás bude informovat paní učitelka Smolenová.

 

K dispozici jsou také další možnosti domácí výuky, které závisí na přístupu k počítači a online připojení.  Věřím, že některé možnosti také využijete:

Scio testování – na webu www.sciodat.cz si můžete ověřit znalosti z vybrané látky matematiky a českého jazyka. Jedná se o testování, které je běžně zpoplatněné, nyní je však vzhledem k mimořádné situaci k dispozici zdarma. Ve škole jsme touto formou společně dělali testování čtenářské gramotnosti.  Jsme tedy již registrováni, na email zašlu každému jeho osobní přihlašovací údaje. Postupně budu testy k opakování učiva vybírat a přiřazovat podle probrané látky. Po přihlášení na uvedený web uvidíte, které testy máte k dispozici. Já uvidím, kdo si test zkusil vyplnit a jak se mu dařilo.

Samozřejmě můžete využívat také online procvičování na webových stránkách, které znáte z výuky (www.umimecesky.cz, umimematiku.cz, onlinecviceni.cz, mojecetina.cz, matematika.hrou.cz, skolakov.eu, skolasnadhledem.cz, pravopisne.cz…)

Všechny informace k další výuce se pokusím zaslat i na emailové adresy rodičů, které mám k dispozici. Pokud byste měli jakýkoliv dotaz, kontaktujte mě na emailu nebo telefonu.  A nebojte, vše jistě zvládneme. Buďte hlavně zdrávi!

Děkuji všem za spolupráci a přeji klidné dny!

Marie Víšková

Bez komentáře

opustit komentář

Navštivte naše staré WWW