Učení od 27.4.

Učení od 27.4.

Zdravím Vás opět v tomto dalším týdnu od 27.4 do 3.5. Pomalu se nám to krátí, snad se na konci měsíce již uvidíme společně ve škole.

 

Český jazyk-tento týden budeme pokračovat v procvičování předpony VY z učebnice str. 25 a procvičíme si ji v PS str. 27, Vysvětlení i na videu zde:

https://www.youtube.com/watch?v=D5FNtP3784o

Do školního či domácího sešitu je možno vypracovat cvičení na doplnění str. 26, cvič. 10, 13 a 14.

Znovu připomínám možnost procvičování i vyjmenovaných slov zdarma v této nabídce, jen je potřeba program nainstalovat. Děti ho znají ze školy a umí v něm pracovat. Jsou zde zábavná procvičování do všech předmětů.

Je potřeba stáhnout aplikaci DidaktaCZ projektor z tohoto linku http://www.didakta.cz/DidaktaCZ-Setup-1.0.0.zip a nainstalovat. Pak by Vám měly jít spustit všechny nabízené programy na www.didakta.cz

Přístup k výukovým programům:

Pro přihlášení využijte tento odkaz www.didakta.cz

Login: crna2079@didakta.cz

Heslo: TQTB

 

Čtení-nebudeme moci společně oslavit svátek pálení čarodějnic, ale máme v čítance krásnou ukázku Malá čarodějnice na str. 96 až 97, přečtěte si ji, chybí ji konec, zkuste vymyslet a napsat konec příběhu. Můžete nakreslit obrázek a kdo má možnost, může mi s pomocí rodičů úkol poslat na mailovou adresu.

Prvouka-připomínám z minulého týdne úkol z prvouky, vypracovat projekt o živočichovi dle vlastního výběru, zaslala ho již Nela a je o veverce obecné. Děkuji. Tento týden se něco dozvíme o vnější stavbě těla živočichů na str. 38-39, porovnáme se stavbou lidského těla, doplníme cvičení 1, přečteme si o kočce domácí v cvičení 2 a doplníme věty o kočce. Podívejte se na tyto videa:

https://www.youtube.com/watch?v=iKdqK4aTt60

https://www.youtube.com/watch?v=IM_ZY5nLwDg

Nakonec se zamyslíme nad obrázky cvičení 4 a porovnáme stavbu těla u hmyzu, ryb, obojživelníků, plazů, ptáků a savců. A další inspirace zde:

https://www.lesnipedagogika.cz/cz/pro-deti

https://www.poznavackaprirody.cz/

https://www.lesnipedagogika.cz/cz/pod-lesnickou-poklickou/zvirata-poznate-je

Angličtina-připomínám projekt z AJ z minulého týdne na téma Zdravý týden-jídelníček či Výroba zeleninového salátu, zaslala mi ho jen Terezka a Nela, na ostatní čekám. Budeme pokračovat v lekci 24 – Moje zvířátko, domácí mazlíček na str. 50-51. Pěkně se nám to propojí s prvoukou. Napište si slovíčka, většinou už je umíte, takže se je naučíte velice rychle, přečtěte si o zvířátkách a vyberte správný obrázek, udělejte si v PS cvičení 1,2 a 3 na str. 50.

Videa a cvičení zde:

https://skolakov.eu/anglicky-jazyk-4-trida/animals

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/word-games/animal-body-parts-1

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/word-games/animal-body-parts-2

https://www.umimeanglicky.cz/anglictina-podrobne-3-trida#kc-5

Mějte se krásně a pohodově i v tomto týdnu, pozdravuji všechny děti, už se na Vás těšíme, Růžena Smolenová.

 

Bez komentáře

opustit komentář

Navštivte naše staré WWW