Učivo od 18.5.

Učivo od 18.5.

Zdravím všechny děti i rodiče,

v pondělí 25. května konečně zahájíme výuku ve škole. Nebudeme sice ve třídě v kompletní sestavě, ale nic nebrání tomu, abychom pokračovali v dalším učení. Čekají nás u toho speciální organizační opatření, především hygienická, ale věřím, že společně vše zvládneme. Rozvrh budeme mít mírně upraven, každý den budeme mít 4 vyučovací hodiny. První den školy si prosím doneste pracovní sešity, sešity, nakopírované listy atd., ve kterých jste během domácího učení vypracovávali úkoly.

Sledujte „Aktuality“ zde na stránkách, kde již brzy najdete všechny důležité informace k nástupu do školy. Najdete zde také informace k hodnocení ve druhém pololetí.

Děti, které zůstanou doma, budou samozřejmě pokračovat v domácí výuce a budu s nimi již komunikovat individuálně.

Vrátím se ještě krátce k aplikaci Teams, ve které máme založený svůj tým. Někteří se do ní úspěšně přihlásili, od některých mám zprávy o nezdařilém přihlášení. Komu se přihlásit nepodařilo, nezoufejte – zkusíme se snad s aplikací společně seznámit ve škole, protože je možné, že se s ní budete setkávat i v dalším studiu.

Přeji všem klidný týden a těším se Vás!

Marie Víšková

 

A teď už k učivu pro následující týden:

Český jazyk:

I tento týden budeme procvičovat shodu přísudku s podmětem. V učebnici na straně 33 se podívejte na tabulku ve cvičení 6Cvičení 8 ze stejné strany přepište do sešitu domácíhoV pracovním sešitě si látku procvičíme na straně 15, kterou vypracujte celou.

 

Matematika:

Minulý týden jsme se částečně seznámili s desetinnými čísly. Tento týden se naučíme desetinná čísla číst a zapisovat. V učebnici se podíváme na stranu 18, kterou si celou projděte. Přemýšlejte, kde všude se ještě můžeme s desetinnými čísly setkat. V pracovním sešitě na straně 8 vypracujte cvičení 1, 2 a 3.

Přidávám odkaz na videa s vysvětlením učiva:

https://www.youtube.com/watch?v=TyhDPCBqBqU

https://www.youtube.com/watch?v=nAX4NiPSh_Q

Na nakopírovaném listu nám zbývá poslední cvičení číslo 22 zaměřené na písemné dělení. Pokud se vám bude do předtištěného prostoru špatně psát, můžete cvičení napsat na papír nebo do sešitu domácího.

Exif_JPEG_420

 

Vlastivěda:

Od kultury teď zamíříme ke kapitole Lidé a Země, kde se zaměříme na globální problémy. V učebnici najdeme téma na stranách 93 – 97, které si pročtěte. Je to sice více stránek, ale věřte, že to pro vás bude spíše opakování informací, o kterých jste už slyšeli. V pracovním sešitě na stranách 61 – 64 najdeme cvičení k procvičení tohoto učiva. Vyberte si z nich podle vašeho zájmu 5 cvičení, která vypracujte. Kdo chce, může je samozřejmě vyplnit všechna.

 

Přírodověda:

Už jsme si řekli, že Měsíc je přirozená družice Země. Tento týden se zaměříme na to, jaké podoby Měsíce můžeme pozorovat. V učebnici se podíváme na strany 18 – 19.

Pro zájemce přidávám ještě odkaz na dokument:

https://www.youtube.com/watch?v=KGO4xX4ARt4

Bez komentáře

opustit komentář

Navštivte naše staré WWW