Učivo od 20. 4.

Učivo od 20. 4.

Krásný den, milí páťáci,

všechny vás moc zdravím a doufám, že se máte hezky a vše se vám daří!

Dnes přidávám učivo pro týden od 20. – 24. 4.

 

Matematika:

V matematice se tento týden podíváme na zlomky, na které jste se už ve škole těšili. V učebnici si projděte stranu 11 a v pracovním sešitě vypracujte stranu 3. Zkuste si na zlomky vzpomenout během dne – například až budete svačit jablko, koláč nebo dostanete čokoládu. Určitě vás napadnou různé situace, kdy se můžeme se zlomky setkat.

Přidávám také odkaz na video se základním vysvětlením zlomků:

https://www.youtube.com/watch?v=4s9tIyhUYIA

a odkaz na procvičování zlomků:

https://www.onlinecviceni.cz/exc/pub_list_exc.php?action=show&class=5&subject=Matematika&search1=09.+Zlomky#selid

Dále si ještě procvičíme písemné sčítání, a to ve cvičení číslo 19, které najdete na nakopírovaném listu.

 

Český jazyk:

Tento týden si zopakujeme, jaký může být podmět a přísudek. V učebnici na straně 29 si pročtěte tabulku ve cvičení 7. Cvičení číslo 6 přepište do sešitu domácího a vyznačte základní dvojice ve větách.

V pracovním sešitě zkuste dokončit stranu 11, tedy cvičení 3, 4 a 5.

Abychom nezapomněli ani starší učivo, zkusíme si také připomenout číslovky. Budeme k tomu potřebovat nakopírovaný list se stranou 41.

Exif_JPEG_420

Vlastivěda:

Ve vlastivědě nás čeká téma majetek a vlastnictví. Myslím, že to pro vás nebude nic složitého, protože jde o věci, se kterými se běžně setkáváme. V učebnici si projděte strany 84 – 85 a v pracovním sešitě pokračujte na straně 54 a 55.

 

Přírodověda:

V přírodovědě se tentokrát podíváme na to „jak vypadá Země“. V učebnici (Země ve vesmíru) si pročtěte stranu 7.

Připomeňme si také, že ve středu 22. dubna se slaví Den Země. Nemůžeme sice tento den oslavit aktivitami ve škole, ale můžeme to zkusit alespoň dobrovolným úkolem. Až půjdete do přírody nebo na zahradu, vyfoťte, co vás zde zaujme, nakreslete obrázek nebo udělejte projekt ke Dni Země. Vaše „výtvory“ mi nezapomeňte poslat, buď přes email, nebo messenger.

Pro zájemce přidávám také odkaz na zajímavý dokument o planetě Zemi:

https://www.youtube.com/watch?v=fH6Ym2X1_2Q

Na webových stránkách si také můžete prohlédnout projekty o planetách sluneční soustavy a budu ráda, pokud mi je zašlou i další.

 

Přeji vám krásný, snad slunečný týden!

Marie Víšková

Bez komentáře

opustit komentář

Navštivte naše staré WWW