Učivo od 27. 4.

Učivo od 27. 4.

Krásný dobrý den všem,

přidávám nové učivo pro další týden. Ráda bych také poděkovala všem, kteří mi zasílají vypracované práce, úkoly, fotografie a zapojují se i do dobrovolných aktivit. Například ke Dni Země mi přišlo spoustu nádherných fotografií i projekt k tomuto tématu.  Některé vaše práce jsou ke zhlédnutí na webových stránkách.  S některými dětmi jsme v kontaktu také přes Messenger. Musím pochválit všechny, kteří jsou aktivní i nad rámec svých povinností a třeba mi i ochotně pomáhají zkoušet další možnosti výuky. Mnozí také pilně procvičují v aplikaci ScioDat, kde najdete další zpřístupněné testy. O některých dětech nemám bohužel mnoho zpráv, přesto doufám, že se všem daří skvěle!

Přeji vám hezký týden a mějte se krásně!

Marie Víšková

 

Český jazyk

I tento týden budeme pokračovat v opakování skladby. Budeme se tedy věnovat především podmětu a přísudku. Zaměříme se na rozdíl mezi přísudkem slovesným a jmenným se sponou. Přidávám materiál s vysvětlením. V pracovním sešitě si nalistujte stranu 12, kterou vypracujte celou.

Přísudek slovesný X jmenný se sponou

Toto učivo můžete dále procvičovat online např. zde:

https://www.skolasnadhledem.cz/game/42

http://rysava.websnadno.cz/ceskyjazyk_5.roc/prisudek4.htm

 

Po dlouhé době se budeme věnovat také slohu. Věřím, že to pro vás bude zábavné a zajímavé. V učebnici na straně 35 nás bude čekat vypravování.  Ve cvičení číslo 1 si projděte, jak by takové vypravování mělo vypadat a pak už se pusťte do cvičení č. 2. Začátek vypravování budeme mít všichni stejný, ale pokračování už je zcela na vás. A já už se moc těším na vaše příběhy. Můžete je napsat na papír, do sešitu domácího, nebo ve Wordu na počítači. Příběhy opět můžete doplnit i vlastními ilustracemi. Hotové slohy (foto nebo dokument) mi prosím zašlete na email nebo messenger.

 

Matematika

V minulém týdnu jsme se začali věnovat zlomkům a tento týden v nich budeme pokračovat. Čeká nás výpočet zlomku z čísla. Jak na to najdeme v učebnici na straně 12 a 13, které si projděte a také v přiloženém materiálu. V pracovním sešitě vypracujte stranu 4 a 5 (na straně 5 ve cvičení číslo 1 přeskočte tabulky určené pro průzkum v naší třídě).

Výpočet zlomku z čísla

Zkusíme si také jedno obtížnější cvičení na nakopírovaném listu, kde se pusťte do cvičení číslo 3.

Exif_JPEG_420

Zlomky můžete procvičovat také online např. zde:

https://www.onlinecviceni.cz/exc/pub_list_exc.php?action=show&class=5&subject=Matematika&search1=09.+Zlomky#selid

http://rysava.websnadno.cz/matematika_5.roc/zlomky/zlomky1.htm

 

Vlastivěda

Ve vlastivědě budeme pokračovat v učivu majetek a vlastnictví, tentokrát se zaměříme na hospodaření s penězi. V učebnici si projděte strany 86 – 87 a v pracovním sešitě pokračujte na straně 56 a 57.

 

Přírodověda

V přírodovědě se tento týden podíváme na gravitační sílu. Projděte si text v učebnici od strany 8 do strany 12 (po nadpis Umělé družice Země). Přidávám také odkaz na prezentaci k učivu:

https://docs.google.com/presentation/d/1OrAvdAcbA2Reiqm2nKy9LjNtM3no8KNfYURQOLphk_c/pub?start=false&loop=false&delayms=3000&slide=id.i0

 

 

 

Bez komentáře

opustit komentář

Navštivte naše staré WWW