Učivo od 4. 5.

Učivo od 4. 5.

Hezký den,

zdravím Vás v tomto týdnu a přidávám nové domácí učení:

Český jazyk

I tento týden budeme pokračovat v opakování skladby. Budeme se však věnovat nejen základní skladební dvojici, ale i skladebním dvojicím určovacím. V učebnici si najděte stranu 31 a pozorně si projděte tabulky ve cvičení 14 a 15. Učivo si procvičíme v pracovním sešitě na straně 13, kterou vypracujte celou.

Připomínám také, že pokud nemáte dopsané čtenářské deníky, je právě čas se do toho pustit. Měli byste mít zapsané minimálně dvě knihy za toto pololetí.

Matematika

V matematice nás čekají smíšená čísla. V učebnici si otevřeme stranu 14, kde se zaměříme především na vysvětlení ve cvičení 1. Cvičení číslo 3 zapište do sešitu domácího.

Přidávám odkaz na video s vysvětlením učiva:

https://www.youtube.com/watch?v=6KeLYFpOsP0

I nadále můžete procvičovat zlomky pomocí online cvičení, např. na www.didakta.cz je k dispozici velmi jednoduchý výukový program věnovaný přímo zlomkům.

 (uživatelské jméno: crna2079@didakta.cz, Heslo: TQTB)

V pracovním sešitě vypracujte stranu 6, která je věnovaná zajímavým nestandardním úlohám.

Dále budeme také procvičovat učivo, které už dobře známe. Na nakopírovaném listu vypracujte cvičení číslo 4 a 5 a na druhé straně pak cvičení číslo 20.

Exif_JPEG_420

Exif_JPEG_420

Vlastivěda

Ve vlastivědě se začneme věnovat kultuře. Pod tímto slovem si jistě každý z vás dokáže něco představit. V učebnici si projděte strany 88 – 89 a dozvíte se zde, co vše vlastně slovo kultura může znamenat. V pracovním sešitě pokračujte na straně 58 a 59.

 

Přírodověda

V přírodovědě se tento týden ještě podíváme na gravitační sílu, nejprve ve vztahu k umělým družicím Země a poté také v souvislosti s jedinou přirozenou družici – Měsícem. Projděte si text v učebnici na straně 12 – 13.

Přidávám také odkaz na krátké video o umělých družicích:

https://www.youtube.com/watch?v=SNiqNChdu4c

https://www.youtube.com/watch?v=esNuFeu-d6A

 

Na závěr ještě přidávám malé upozornění na dva významné dny v tomto týdnu:

Pátek 8. 5. – státní svátek – „Den vítězství“ – blíže si snad o tomto datu povíme ve vlastivědě, až se sejdeme ve škole.

Neděle 10. 5. – „Den matek“ – nezapomeňte na maminky a potěšte je třeba vyrobeným dárečkem.

 

Přeji Vám všem krásný týden!

Marie Víšková

Bez komentáře

opustit komentář

Navštivte naše staré WWW