Učivo od 6. 4.

Učivo od 6. 4.

Hezký den,

děkuji Vám za všechny zpětné reakce, které od vás dostávám a také za vzorné přebrání učebnic a sešitů. Máme tu nový týden a s ním i nové učivo.

Nově máme také k dispozici přístup k výukovým programům, z nichž některé znáte ze školy a můžete zde procvičovat různé učivo. Níže najdete postup, jak se k daným programům dostat. Přihlašovací údaje obdrží rodiče na email.

Přeji Vám krásné, ač neobvyklé Velikonoce a věřím, že si je i přes nelehkou situaci dokážete udělat příjemné!

Zdraví vás

Marie Víšková

 

Přístup k výukovým programům:

Pro přihlášení využijte tento odkaz www.didakta.cz

(Po načtení stránky www.didakta.cz se objeví okno pro zadání přihlašovacích údajů. Login i heslo prosím nevepisujte, ale vložte pomocí klávesové zkratky CTRL+C a následně CTRL+V do jednotlivých polí. 1 pole pro vložení Loginu a 2 pole pro Heslo. Dbejte prosím na vkládání pouze samotného loginu a hesla, pozor na znaky navíc)

K dispozici pro žáky jsou všechny výukové programy společnosti SILCOM Multimedia.

–       aplikace jsou určeny pro PC a tablety s OS Windows 7, 8, 10

–       ke spouštění našich výukových materiálů důrazně doporučujeme využít naši vlastní aplikaci DidaktaCZ projektor, spíše než webový prohlížeč, kde jsou již značně omezeny možnosti spouštění obsahu Adobe Flash. Aplikaci DidaktaCZ projektor je možné stahovat z tohoto linku http://www.didakta.cz/DidaktaCZ-Setup-1.0.0.zip

–       upozorňujeme, že pro uživatele z řad žáků vzhledem k množství škol zapojených v projektu DidaktaCZ (téměř 2000) neposkytujeme z kapacitních důvodů živou technickou podporu na telefonních linkách společnosti, veškeré případné technické informace jsou uvedeny na našem webu v sekci Podpora

Akce platí do odvolání – předpokládáme, že do doby nástupu žáků zpět do škol.

 

Učivo na týden od 6. 4.:

Matematika:

V matematice se tentokrát podíváme na římské číslice. V učebnici (3. díl) si otevřete stranu 9, kterou si projděte. Může se vybrat některé z uvedených cvičení a zkusit si jej do sešitu domácího. V pracovním sešitě (3. díl) zkuste doplnit stranu 1.

Přidávám také tipy na stránky, kde si můžete římské číslice dále procvičovat:

https://www.umimematiku.cz/rozhodovacka-rimska-cisla-1-uroven/668

https://www.onlinecviceni.cz/exc/pub_list_exc.php?action=show&class=5&subject=Matematika&search1=07.+%C5%98%C3%ADmsk%C3%A9+%C4%8D%C3%ADslice#selid

http://matematika.hrou.cz/c/rimske-cislice

 

Český jazyk

Tento týden se podíváme na podmiňovací způsob, který najdeme v učebnici na str. 26 -27. Tyto strany si pročtěte a cvičení 11 ze strany 27 vypracujte do sešitu domácího.

V pracovním sešitě si otevřete stranu 10 a zkuste vypracovat cvičení č. 5 a 6.

Opět přidávám tipy na procvičování podmiňovacího způsobu:

https://www.mojecestina.cz/article/2010021602-test-sloveso-byt-v-podminovacim-zpusobu

http://rysava.websnadno.cz/ceskyjazyk_5.roc/slovesny_zpusob1.htm

 

Ve škole jste si vyzvedli také malý žlutý sešit na procvičování přídavných jmen. Můžete si v něm průběžně doplňovat cvičení, která nemáme vyplněna.

 

Navíc přidávám pro zájemce pár námětů na činnosti s velikonoční tematikou:

Velikonoční náměty

 

Bez komentáře

opustit komentář

Navštivte naše staré WWW