Učivo pro týden od 11. 5.

Učivo pro týden od 11. 5.

Hezký den,

přidávám učivo pro další květnový týden. Někteří se také již úspěšně přihlásili do Microsoft office 365 a aplikace Teams, kde máme vytvořený svůj tým (5. třída) a místo pro komunikaci a sdílení materiálů. Prosím všechny, kteří se do aplikace přihlásí, aby mi tam pro přehled napsali krátkou zprávu. Pokud má někdo s přihlášením problém, ozvěte se a zkusíme najít řešení. Aplikaci je možné stáhnout i do mobilního telefonu.

Přeji Vám všem krásný týden !

Marie Víšková

 

Učivo od 11.5.:

Český jazyk:

Tento týden se podíváme na opakování shody přísudku s podmětem. V učebnici na straně 32 si zopakujte pravidla shody podmětu s přísudkem a ta si pak procvičte v pracovním sešitě na straně 14.

K tomuto učivu je k dispozici mnoho online cvičení, např. zde:

https://www.umimecesky.cz/doplnovacka-shoda-podmetu-s-prisudkem-2-uroven/1384

https://www.onlinecviceni.cz/exc/pub_list_exc.php?action=show&class=5&subject=%C4%8Cesk%C3%BD%20jazyk&search1=05.+Podm%C4%9Bt+a+p%C5%99%C3%ADsudek#selid

http://rysava.websnadno.cz/ceskyjazyk_5.roc/shoda_prisudku_s_podmetem1.htm

 

Matematika:

V matematice se začneme věnovat desetinným zlomkům a desetinným číslům. V učebnici si projděte stranu 16, kde je na obrázcích vše vysvětleno. Přidávám také krátkou prezentaci pro pochopení učiva. Dále si zkuste projít cvičení ze strany 17, kde cvičení 3 a 4 zapište do sešitu domácího. V pracovním sešitě vypracujte stranu 7.

Pro zopakování písemného násobení využijeme nakopírovaný list, kde najdete cvičení 21.

Až se přihlásíte do aplikace Teams, vyzkoušejte si zde kraťoučký kvíz na procvičení zlomků.

Zlomek_-_desetinna_cisla

Exif_JPEG_420

Vlastivěda:

V tomto týdnu budeme pokračovat tématem kultury. Podíváme se na to, co je to umění, kulturní instituce a kulturní památky. V učebnici si pročtěte strany 90 – 92. V pracovním sešitě zkuste vypracovat stranu 60 a na straně 61 cvičení 12 a 13.

 

Přírodověda:

Tématem tohoto týdne bude Slunce a sluneční soustava. Najdeme jej v učebnici na stranách 14 – 17, které si pročtěte a prohlédněte obrázky. Na stránkách školy a v aplikace Teams si také můžete prohlédnout projekty o jednotlivých planetách. Budu ráda, když mi projekt zašlou i další z vás.

Bez komentáře

opustit komentář

Navštivte naše staré WWW