Záložka do knihy spojuje školy

Záložka do knihy spojuje školy

 

Záložka do knihy spojuje školy

V měsíci říjnu jsme se zapojili do česko-slovenského projektu „Záložka do knihy spojuje školy“. Tento projekt vyhlašuje Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave a Knihovna Jiřího Mahena v Brně k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven. Cílem je navázání kontaktu mezi českými a slovenskými školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Jako partnerská škola nám byla vybrána Základní škola Belianka v Ružomberoku. Díky vzájemné komunikaci jsme se dozvěděli, že je to škola typově i počtem žáků velmi podobná té naší. Podívali jsme se také na webové stránky a děti vyhledávaly například i vzdálenost mezi oběma školami. Poté už se všechny ročníky pustily do výroby záložek. Téma pro letošní rok znělo „Okouzlující svět knižních příběhů, pohádek a básní“. Děti se tedy při výrobě inspirovaly jejich oblíbenou knihou. K záložkám ještě přidaly společný dopis a balíček tak mohl putovat směr Slovensko. Nám pak brzy dorazila zásilka z partnerské školy. Všechny děti tak na oplátku dostaly krásnou záložku a přečetli jsme si i přiložený dopis ve slovenštině, což pro nás bylo také velmi zajímavé.

 

Bez komentáře

opustit komentář

Navštivte naše staré WWW